Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie ma zaskoczenia. The Callisto Protocol dostało najwyższą kategorię wiekową

Wiemy nawet za co.

Nowy kosmiczny horror akcji od twórców Dead Space dostał właśnie kategorię wiekową. Zaskoczenia nie ma - The Callisto Protocol będzie grą tylko dla dorosłych. Poznaliśmy za to kilka (dosłownie) mięsistych szczegółów produkcji.

Dzięki upublicznionym szczegółom dowiedzieliśmy się, że The Callisto Protocol będzie ociekać przemocą:

„Gracz eksploruje mroczne i rozpadające się lokacje, w których można napotkać plamy krwi i szczątki ciał. Aby przejść przez grę, gracz musi (...) zabijać zmutowanych i ludzkich wrogów” – czytamy w uzasadnieniu. - „Często pojawiają się momenty, kiedy wrogowie zjawiają się znienacka, aby zaatakować gracza. (...) Ponadto gracz musi poruszać się w zdradliwych środowiskach i unikać kolczastych filarów lub obracających się łopat wentylatora. Występuje ryzyko nabicia lub rozczłonkowania po uderzeniu".

To jeszcze nie wszystko. W dalszym fragmencie czytamy:

„Mocniejsze sceny przedstawiają rozczłonkowanych i ściętych wrogów, czemu towarzyszy obfity rozlew krwi. Gracz może również użyć do zabijania przeciwników obracającego się rębaka, co wywołuje efekt krwawej mgły".

Dla zaznajomionych z dotychczasową twórczością stojącego za omawianą produkcją Glena Schofielda („ojciec” serii Dead Space), takie opisy nie powinny być zaskoczeniem. Odpowiedzialne za The Callisto Protocol studio Striking Distance chwaliło się też wcześniej systemem rozczłonkowywania przeciwników, jednak o pułapkach środowiskowych i wykorzystywaniu ich w walce słyszeliśmy dotąd stosunkowo niewiele.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze