Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 trafi także na PS5 i Xbox Series X - sugeruje ogłoszenie o pracę

Tytuł na obecną i następną generację?

Dead Island 2 mimo problemów nadal powstaje. Opublikowane przez twórców ze studia Dambuster ogłoszenie o pracę wskazuje, że pozycja zmierza na konsole następnej generacji.

Deweloperzy poszukują dyrektora artystycznego. W opisie stanowiska stwierdzono, że produkcja, którą miałby przygotowywać nowy członek zespołu, jest „rewolucyjnym tytułem na obecne oraz przyszłe platformy”.

Nie jest to pewne, ale wspomniany fragment ogłoszenia sugeruje, że Dead Island 2 zadebiutuje nie tylko na PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale również na PS5 i Xbox Series X, co wydaje się o tyle prawdopodobne, że gra może ukazać sie już po premierze konsol następnej generacji.

Losy projektu są bardzo skomplikowane. Tytuł jest kontynuacją pozycji od wrocławskiego Techlandu. Prawa do marki nie posiada jednak polski zespół - rozwijający obecnie serię Dying Light - a Deep Silver, które od jakiegoś czasu należy do THQ Nordic.

Dead Island 2 zapowiedziano w 2014 roku

Realizację drugiej części zleciono autorom Spec Ops: The Line z niemieckiego Yager. Z powodu różnic kreatywnych między deweloperami a wydawcą, w marcu 2016 roku produkcję przekazano brytyjskiemu Sumo Digital. Teraz jednak nad grą czuwa właśnie Dambuster - twórcy Homefront: The Revolution.

Źródło: GamesRadar

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze