Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 na długim gameplayu. Przerażające zombie i zakręcone postacie

Prawie 15 minut walki i eksploracji.

Twórcy Dead Island 2 przygotowali długi, niemal piętnastominutowy gameplay z nadchodzącego Dead Island 2. Oprócz pokazania różnych elementów rozgrywki, materiał zawiera także komentarz twórców na temat różnych mechanik i przeciwników, których napotkamy w grze.

Na materiale widzimy fragment rozgrywki jako Dani, czyli pochodzącej z Irlandii fanki rockowych brzmień. Śledzimy ją podczas misji przebicia się przez ciasne uliczki bogatej dzielnicy Los Angeles do hotelu Halperin. Oprócz kontynuacji wątku głównego, dziewczyna trafia też kilka zadań pobocznych, zlecanych przez innych ocalałych w mieście - często wyjątkowo ekscentryczne persony.

Uwagę zwraca system w walki z wykorzystaniem różnych rodzajów broni - siecznej, palnej i obuchowej. Każda z nich lepiej sprawdza się w innym wypadku - pistolety, karabiny i strzelby pomagają trzymać wrogów na dystans, noże i miecze mogą pozbawiać wrogów kończyn, a na przykład potężny młot wyburzeniowy jest idealny do walki z wieloma przeciwnikami na raz. Twórcy chwalą się tutaj zaprojektowaną na potrzeby gry technologią FLESH, pozwalającą pokazać realistyczne obrażenia u każdego rodzaju przeciwnika.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gracze mogą często znajdywać nową broń do walki z zarażonymi oraz ulepszać już posiadaną za pomocą stołów warsztatowych rozsianych po całym Los Angeles. Twórcy zaznaczają jednak, że nie zawsze należy rzucać się na każdego nieumarłego stojącego na naszej drodze. Czasami lepiej odpuścić walkę z przeważającymi siłami wroga i znaleźć schronienie.

Przypomnijmy, że Dead Island 2 zadebiutuje już 21 kwietnia 2023 roku na platformach Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz PC. Gra dostępna będzie w polskiej wersji językowej z napisami. Całość utrzymano bardziej w klimatach czarnej komedii niż horroru, zatem możemy spodziewać się wielu zabawnych scen i dialogów.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze