Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders Genesis - Belial (boss)

Główny przeciwnik w rozdziale 9.

Belial jest kolejnym bossem, na którego natkniesz się w trakcie przechodzenia rozdziału 9. Jest to etap składający się jedynie z walki z bossem. Aby się do niego dostać należy najpierw, przy pomocy belek, przedostać się przez zbiornik z kwasem, a następnie rzucić mieczem Wojny w dwa zielone kryształy, stojące po dwóch stronach bramy.

Początkowa faza starcia z Belialem jest stosunkowo prosta. Chociaż rywal wydaje się powolny, to dysponuje umiejętnością teleportowania się (1). Kiedy tylko widzisz, że do tego dochodzi odskakuj od niego jak najdalej, ponieważ rywal od razu wyprowadzi cios.

Ponadto przeciwnik będzie wytwarzał portal, z którego wystrzeliwuje ognistą włócznię (2). Kiedy tylko widzisz, że szykuje się do wykonania tego ataku, szybko schodź z drogi pocisku.

Po zabraniu przeciwnikowi pewnej ilości zdrowia ten przemieści się do narożnika (3) i zacznie wsysać przywołane ghule (4). Staraj się je jak najszybciej zabijać, ponieważ jeśli dotrą do Beliala, to przywrócą mu część życia.

Po zakończeniu tej sekwencji na środku areny pojawi się młot, a po chwili sam Belial - odsuń się szybko, ponieważ rywal wykona przy tym atak obszarowy. Od tego momentu boss będzie łączył się z pobliskimi kryształami (5). Jedna wiązka przywraca jego zdrowie, a druga wzmacnia siłę. Możesz niszczyć je mieczami Wojny lub poświęcić czas na zadawanie rywalowi obrażeń.

W walce z Belialem warto trzymać się na dystans nie tylko przez jego zabójcze ciosy trójzębem, ale także atak obszarowy w postaci ognistych smug (6). Jeśli je przywoła to najlepiej ostrzeliwać go z daleka lub starać się znaleźć między nimi, gdzie bohater nie otrzyma obrażeń.

Oprócz wspomnianego wystrzału z portalu, Belial będzie również wystrzeliwał z ręki ogniste pociski (7). Wprawdzie nie są zbyt szybkie i łatwo im umknąć, jednak zachowaj czujność, bo po chwili wracają na arenę i w trakcie walki można na nie przez przypadek trafić.

Kiedy pasek zdrowia Beliala spadnie do zera, podejdź do przeciwnika (8) i dobij go ciosem wykańczającym.

Następnie: Darksiders Genesis - Astarte (boss)

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - Działo Spustoszenia (boss)

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze