Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders Genesis - Mammon (boss)

Główny przeciwnik, który pojawia się w 6 rozdziale.

Kolejnym bossem w Darksiders: Genesis jest Mammon, do którego dotrzesz w trakcie szóstego rozdziału gry. Cały etap ogranicza się do walki ze wspomnianym przeciwnikiem, a docierasz do niego po przejściu przez wąski korytarz.

Podstawowym atakiem Mammona jest wystrzeliwanie wiązki laserowej (1), która przelatuje przez arenę i trafia w punkt na ziemi (2). Kiedy tylko zobaczysz, że takowy się pojawia, to przygotuj się na wykonanie uniku, żeby nie zostać trafionym.

Ponadto Mammon będzie co pewien czas zakopywał się w złocie i szybko przenosił w różne części areny (3). Jeśli znajdzie się w pobliżu bohatera, to przygotuj się na wykonanie uniku.

Z czasem przeciwnik zacznie przywoływać na arenę różne obiekty. Pierwszym będzie trumna (4), z której zaczną wychodzić szkielety (5), które staraj się szybko eliminować (dobrze sprawdzą się ataki obszarowe). Możesz też poświęcić nieco czasu na zniszczenie trumny, jednak jest ona wytrzymała i chyba lepszym sposobem jest skoncentrowanie się na Mammonie.

Pamiętaj, że w tym etapie dostępny staje się już pasek synergii (6), który napełniasz w trakcie walki. Kiedy będzie pełny możesz zamieniać bohaterów w znacznie silniejsze formy: Anarchię (7) lub Chaos. Korzystaj z nich, żeby zadawać bossowi jeszcze większe obrażenia.

W późniejszej części walki unikaj przywoływanych przez demona niebieskich kul (8), które będą trafiać w różne miejsca areny.

Ponadto rywal wezwie księgę (9), która będzie stawiać na arenie wybuchowe portale (10), przed którymi wykonuj uniki. Ponownie, jak w przypadku trumny, możesz zniszczyć księgę lub ją zignorować.

Kolejnym przyzwaniem będzie lustro (11), z którego zaczną wychodzić inne Mammony (12). Koncentruj się na atakowaniu ich, aż będą ginąć jeden po drugim.

Ostatnim przywołańcem jest wielki młot (13), który będzie próbował trafić bohatera - przed nim również wykonuj uniki, aby nie zostać trafionym.

Podsumowując:

  • Wydaje się, że łatwiej prowadzić walkę Waśnią, chociaż Wojna może zadawać większe obrażenia. Bez względu na bohatera najważniejsze jest stałe pozostawanie w ruchu i unikanie licznych, często występujących jednocześnie, ataków i pułapek.
  • Pamiętaj o znaczniku synergii, ładowanym podczas starcia. Dzięki niemu możesz przybrać formę Anarchii lub Chaosu i przez chwilę zadawać rywalowi dużo większe obrażenia.
  • Mniejszych przeciwników staraj się eliminować, jak najszybciej, korzystając z ataków obszarowych.
  • Jeśli chodzi o przywołańce (trumnę, księgę, lustro i młot), to lepiej je zignorować i skupić się na atakowaniu samego Mammona. Nawet jeśli zniszczysz te obiekty, to boss i tak będzie mógł przywołać je z powrotem.

Następnie: Darksiders Genesis - Działo Spustoszenia (boss)

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - Legion Oblężnik (boss)

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Darksiders Genesis

Najnowsze artykuły