Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cztery pory roku - mod do Fallout 4

Możliwość zmiany warunków atmosferycznych.

Pierwsze, legendarne części Fallouta przyzwyczaiły nas do pustynnego pejzażu. Nie wykluczały zielonej roślinności ani opadów śniegu. Po prostu surowy klimat zachodniego wybrzeża USA nie pozwalał na pokazanie różnych warunków klimatycznych. Późniejsze części gry, zaczynając od śnieżnych gór w Fallout Tactics, zaczęły sugerować inne niż wypalone słońcem i radiacją pustkowia. A co z porami roku?

Kojarzące się raczej z upałem wyżarte pustkowia zawsze sugerowały wieczne lato lub wczesną jesień. Fallout 3 oraz „czwórka” to raczej późna, szaro-bura jesień. Za pomocą moda zmienimy jednak całkowicie krajobraz Bostonu na wybrany przez nas samych. Wiosna, lato, jesień, zima. Wybrać możemy z kilku dostępnych opcji, a każda zmienia tekstury odpowiadające panującym na zewnątrz warunkom.

Mod zajmuje się głównie zmianą wizualną wprowadzając cieplejsze lub zimniejsze barwy. Napotkamy kwitnące, pogarbione drzewka, latem zobaczymy w pełni rozzielenione przedmieścia, a z drugiej zima obsypie pustkowia śniegiem, sprawiając że będą jeszcze bardziej ponure niż w podstawowej wersji. Mod podmienia tekstury gry na rozdzielczość 4K, co oznacza, że działanie może lekko wpływać na wydajność.

Na chwilę obecną musimy wybrać jedną z pór roku. Z czasem mod ma zostać zaktualizowany o automatyczną zmianę w zależności o daty w naszym Pip-boyu.


Jak działa mod?

Mod zmienia wygląd świata odpowiedni dla pór roku. Pozwala jedynie na wybór jednej pory roku, która nie zmienia się automatycznie. Możemy jednak samodzielnie zmieniać pory roku wraz z alternatywnymi wyglądami roślinności, kolorystyki i sniegu.

Cover image for YouTube videoFallout 4 Mods: Fallout 4 Seasons - Grass - Trees - Plants - Snow

Jak zainstalować moda?

Na stronie moda przejdź do zakładki „FILES”. Wybierz plik odpowiedni dla wersji gry oraz pory roku jaką wybrałeś. Kliknij „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Plik zostanie pobrany w Nexus Mod Managerze. Pozostaje jedynie jego aktywacja.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Magazynki na ziemi - mod do Fallout 4

Kolejny mod sprawia, że na ziemi znajdziemy więcej magazynków, które leżeć tam będą po przeładowaniu broni. Ciekawostką jest, że mod nie wpływa znacząco na wydajność gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fallout 4

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze

Jakub Pyrka

Contributor

Komentarze