Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077: nawet pół tysiąca ludzi będzie pracować nad sequelem

Oraz nad innymi projektami.

Podczas rozmowy z inwestorami, dyrektor finansowy CD Projekt RED Piotr Nielubowicz ujawnił, że nad sequelem Cyberpunka 2077 będzie pracować nawet pół tysiąca deweloperów.

Za kontynuację gry, nazwaną roboczo „project Orion”, odpowiada nowy oddział studia CD Projekt RED North America, który powstanie z połączenia zespołów w Bostonie i kanadyjskim Vancouver.

Jeśli chodzi o całkowitą liczbę osób potrzebnych do stworzenia takich produkcji, to dobrym punktem odniesienia jest Cyberpunk 2077. Można bezpiecznie założyć, że do pracy nad kolejnymi projektami o takiej skali potrzebujemy od 350 do 500 deweloperów” - słyszymy na nagraniu rozmowy.

O samym projekcie na razie niewiele wiadomo, oprócz krótkiej zapowiedzi, że tytuł „pokaże pełny potencjał uniwersum Cyberpunka”. Na razie CD Projekt pracuje nad fabularnym dodatkiem do Cyberpunk 2077, zatytułowanym Phantom Liberty.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze