Skip to main content

Cyberpunk opuszcza Polskę. Sequel powstanie w Kanadzie i USA

Do Ameryki przenosi się zespół twórców.

CD Projekt zakłada nowe studio deweloperskie w kanadyjskim Vancouver. Oddział będzie odpowiedzialny za zapowiedzianą wczoraj kontynuację Cyberpunk 2077.

- Nasze plany są ambitne i wymagają wiele pracy, zaangażowania i dalszego rozwoju. W tym celu chcemy stworzyć nowy zespół w Bostonie, który wspólnie z rozwijającym się teamem z Vancouver stanie się CD Projekt RED North America. Ten ruch umożliwi nam pełny dostęp do puli talentów z Ameryki Północnej” - mówił wczoraj wiceprezes do sprawy finansowych, Adam Nielubowicz, podczas spotkania z dziennikarzami.

- Obecnie mamy około 700 deweloperów. Dotychczas rośliśmy o około 100 osób rocznie i chcielibyśmy to tempo zwiększyć - dodał, cytowany przez ISBNews. Do Ameryki Północnej - choć na razie właśnie do Bostonu, gdzie siedzibę ma The Molasses Flood, kupione przez CDP rok temu - przenosi się też grupa pracowników z Polski.

Przeprowadzam się do Bostonu razem z kluczowym zespołem twórców Cyberpunk 2077, by założyć nowe studio, będące fundamentem działalności” - napisał wczoraj Paweł Sasko, reżyser zadań w futurystycznej produkcji. „Razem z ekipą z Vancouver i deweloperami z Warszawy dostarczymy świetnym, nowy tytuł!”

Zobacz także