Skip to main content

Nikt nie pracuje już nad Cyberpunk 2077. CD Projekt stawia na nowego Wiedźmina

Opublikowano najnowszy raport.

CD Projekt opublikował najnowszy raport finansowy, chwaląc się świetnymi rezultatami. Uwagę zwraca także wykres zaangażowania deweloperów - nikt nie pracuje już nad Cyberpunk 2077.

Dane z 29 lutego obecnego roku wskazywały, że tytułem zajmuje się jeszcze 17 deweloperów. Aktualizacja z 30 kwietnia pokazuje już zero w rubryce CP77, a wspomniana siedemnastka została najwyraźniej rozdysponowana na projekty Polaris (to nowy Wiedźmin) czy Orion (kolejny Cyberpunk).

Właśnie Polaris skupia obecnie największe siły polskiego studia, w liczbie 407 osób. To ponad 64 procent wszystkich deweloperów CD Projektu. Na drugim miejscu jest właśnie Orion (8,88%), a dalej Sirius (6,19% - to także Wiedźmin, ten rozwijany w Bostonie).

Rozłożenie pracowników CD Projektu. Cała para w nowego Wiedźmina

Jeśli mowa o wynikach finansowych, pierwszy kwartał obecnego roku w wykonaniu polskiej firmy to zysk na poziomie 100 mln złotych, co stanowi imponujący wzrost w porównaniu z 69,4 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Pomaga oczywiście rozszerzenie Widmo Wolności dla Cyberpunk 2077. CD Projekt podał bowiem interesujące zestawienie: CP77 wraz z dodatkiem odpowiadał za 186 mln złotych sprzedaży, podczas gdy w pierwszym kwartale 2023 roku było to 131 mln (oczywiście bez dodatku, który ukazał się we wrześniu).

Nie będzie także zaskoczeniem, że Wiedźmin 3 nie jest nieśmiertelny i sprzedaje się coraz słabiej. W pierwszym kwartale 2023 roku wygenerował (wraz z dodatkami) jeszcze 48,1 mln złotych, ale w tym roku - już „tylko” 28,2 mln zł.

Zobacz także