Skip to main content

Tesla rezygnuje ze wsparcia dla Steama w swoich samochodach

Można anulować zamówienie.

Osoby kupujące nowe samochody marki Tesla - modele S i X - nie będą już mogły zagrać na konsoli środkowej w gry na Steamie. Firma porzuca takie rozwiązanie, wprowadzone kilka lat temu.

Wieści przekazał serwis Electrek, powołując się na oficjalny komunikat producenta. „Tesla aktualizuje komputer do gier w twoim Modelu X i twój pojazd nie jest już w stanie uruchamiać gier na Steamie. Wszystkie inne funkcje rozrywki i aplikacji pozostają bez zmian” - napisano w wiadomości.

Szczegóły nie są obecnie znane, lecz zmiana dotyczy najwyraźniej tylko nowo produkowanych samochodów i możliwe, że obecni posiadacze nadal będą mogli grać na Steamie.

Tak byłoZobacz na YouTube

Wsparcie dla popularnego systemu dystrybucji wprowadzono pod koniec 2022 roku. Auta tej marki już od dłuższego czasu oferowały wtedy zestaw gier we wbudowanej aplikacji Arcade, gdzie znaleźć można między innymi Cuphead czy pierwszego Sonica. Dostęp do programu Valve znacznie rozszerzył jednak możliwości.

Jak widać - nie na zawsze. Nie wyjaśniono, skąd podjęcie takiej decyzji. Być może winne są rosnące wymagania sprzętowe, choć trzeba przyznać, że tesle posiadały całkiem imponujące możliwości związane z grami, umożliwiając choćby granie w Cyberpunk 2077.

W samochodzie mogliśmy zagrać w dowolny tytuł, który został zweryfikowany do działania na Steam Deckach. Było też wsparcie dla zapisów w chmurze, by kontynuować zabawę już po powrocie do domu. Przygotowano wsparcie dla bezprzewodowych kontrolerów, a nawet dla myszy i klawiatury.

Zobacz także