Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 dostanie planszówkę. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Walka gangów w Night City.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni, studio CMON rozpoczęło wczoraj zbiórkę pieniędzy na grę planszową Cyberpunk 2077: Gangs of Night City, bazującą oczywiście na licencji gry CD Projektu.

Cel na poziomie 100 tys. dolarów udało się osiągnąć błyskawicznie. W chwili pisania wiadomości na liczniku na Kickstarterze jest już ponad 205 tys. dol., co oznacza odblokowanie celów dodatkowych, takich jak tryb dla pojedynczego gracza oraz cała masa dodatkowych figurek.

Standardowo Gangs of Night City stawia na zabawę dla maksymalnie czterech graczy, którzy na mapie tytułowego miasta kontrolują jeden z gangów, walcząc o dominację. Każda frakcja posiada własne perki i cechy charakterystyczne, a także jednostki, reprezentowane właśnie przez plastikowe modele.

Ważne są też karty, które wykorzystamy podczas walki i zarządzania kontrolowanym terytorium. Możemy także wynajmować znanych edgerunnerów i inne słynne postacie, takie jak znani z gry CD Projektu Johnny Silverhand, Jackie Welles, Judy Alvarez, Goro Takemura i tak dalej.

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City z pewnością nie jest tanie, ponieważ minimalna wpłata zapewniająca kopię gry kosztuje 110 dolarów (ok. 488 zł). Premiera w połowie przyszłego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły