Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 - potomkowie: dzieci i bękarty

Rodzaje potomków, dzieci z nieślubnych związków.

Jak wspomnieliśmy w rozdziale o potomstwie, posiadanie dzieci jest w Crusader Kings 3 bardzo ważne, gdyż pozwala przedłużyć ród i lepiej radzić sobie w polityce. W tym rozdziale wyjaśniamy różnicę między potomkami królewskimi i bękartami.

By podejrzeć dzieci władcy którym sterujesz, kliknij na jego podobiznę (1) w lewym dolnym rogu ekranu, by otworzyć okno ze szczegółowymi informacjami.

Znajdziesz tu sporo różnych wskaźników i przycisków, ciebie jednak interesuje dół ekranu, a dokładniej sekcja Children (2). Tutaj skupione są wszystkie informacje o dzieciach twojego władcy - zarówno tych, które wciąż żyją jak i tych martwych.

W normalnych warunkach, gdy dziecko pochodzi ze związku twojej postaci i jego żony, potomkowie mają pełnie praw do dziedziczenia (chyba, że ustawisz specyficzny plan dziedziczenia). Oznacza to, iż w momencie śmierci kierowanej przez ciebie postaci, któreś z twoich dzieci obejmie władzę w królestwie.

Z bękartami (Bastard) sprawa wygląda zupełnie inaczej. Są to dzieci pochodzące z nieślubnego związku - twojej postaci i kobiety innej, niż twoja żona. W przypadku bękartów, są oni pozbawieni jakichkolwiek praw do dziedziczenia.

Możesz temu zaradzić, uznając bękarta za prawowitego potomka, jednak czynność ta wymaga sporo zachodu i najzwyczajniej w świecie nie jest tego warta. Jedyny, wyjątkiem są sytuacje, w których nie masz kompletnie żadnego innego potomka królewskiej krwi, ale to praktycznie się nie zdarza, chyba że samodzielnie do tego doprowadzisz.

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - succession: prawo do dziedziczenia

Komentarze