Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 - lifestyle: Stewardship

Styl życia na zarabianie pieniędzy.

W Crusader Kings 3 pieniądze mogą przydać się na różne sposoby. Nie służą tylko do tego, by mieć za co utrzymać armię. Pomogą w przekupstwach, w rozwoju, w budowaniu nowych struktur.

Właśnie styl życia Stewardship pozwala stawiać na bogacenie się, ale też na zarządzanie swoją domeną. Na początku gry wybierasz Focus, jeden z trzech widocznych po lewej stronie drzewek: Wealth daje bonus stricte do bogacenia się, Domain oferuje bonusy do zarządzania, a Duties pozwala zwiększyć opinie na swój temat u poddanych.

Od początku kampanii możesz czasem mieć automatycznie przydzielony punkt (czy kilka) do jakiegoś drzewka perków, jeśli postać ma dobre cechy związane z jakąś specjalizacją. Pierwszy punkt do wydania zdobywasz zazwyczaj po kilkunastu miesiącach. Punkty wydajesz na perki w trzech kategoriach.

  • Avaricious (1). To drzewko talentów dla miłośników złota. Pozwala na przykład brać pieniądze za szantażowanie innych za pomocą haków. Możesz też tu zwiększyć podatki, zdobyć możliwość sprzedawania tytułów czy zmniejszyć koszt utrzymania armii.
  • Architect (2). Jak można się domyślić, te perki wspierają nasze zapędy budownicze. Zmniejszymy koszta budowy, zwiększymy tempo stawiania budynków. Możemy tu też jednak zwiększyć garnizony, a więc zyskać więcej żołnierzy. Jeden z perków zwiększy opinię ludu na nasz temat, co pomoże zapobiec buntom.
  • Administrator (3). To drzewko pozwala skupić się na zarządzaniu państwem poprzez wpływanie na nastroje społeczne. Zwiększymy dobre opinie na nasz temat, zapobiegniemy tworzeniu się frakcji wasali czy (dzięki wpływaniu na opinie ludzi) zwiększymy wpływy z podatków. Ostatecznie będziemy mogli nawet rzucić roszczenia naszemu władcy, o ile gramy wasalem.

Wybór lifestyle'u Sterwardship na początku przygody w CK3 pozwoli zbudować i umocnić swoją pozycję i stanowi dobrą podstawę pod rozwój militarny - albo intrygi.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - lifestyle: Martial

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - lifestyle: Intrigue

Komentarze

More On Crusader Kings 3

Najnowsze artykuły