Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cooking Simulator w Game Pass kosztował 600 tys. dolarów. Tyle zapłacił twórcom Microsoft

Równowartość 22 proc. rocznych przychodów studia.

Microsoft zapłacił twórcom Cooking Simulator - polskiemu zespołowi Big Cheese Studio - 600 tys. dolarów (prawie 3 miliony złotych) za dodanie gry do usługi Game Pass.

Jak możemy się dowiedzieć z raportu na stronie Giełdy Papierów Wartościowych, transakcja została zawarta 5 sierpnia. Dokument wspomina, że jest to równowartość 22 proc. całego przychodu firmy w poprzednim roku podatkowym.

Biorąc jednak pod uwagę, że Microsoft wydał 600 tys. dolarów na dodanie do Game Pass kilkuletniej, niezależnej produkcji, to można podejrzewać, że deweloperzy świeżych i najbardziej obiecujących gier otrzymują od amerykańskiego giganta oferty opiewające na ogromne kwoty.

Cooking Simulator zadebiutowało pierwotnie w 2019 roku na PC, a później trafiło na Xbox One, PS4, Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne. Według twórców, od premiery udało się sprzedać 700 tys. kopii podstawowej wersji gry i 400 tys. kopii dodatków.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze