Skip to main content

CoD Modern Warfare 2 kosztuje na Steamie tyle, co exclusivy na PS5

Polska cena jest piątą najwyższą na świecie.

Równolegle z opublikowaniem nowego zwiastuna Call of Duty: Modern Warfare 2, na Steamie pojawiła się karta produktu. Gracze czekający na produkcję mogą być jednak zawiedzeni, bo cena jest zaskakująco wysoka.

Wydawca zdecydował się zrównać cenę wydania na PC z edycjami konsolowymi, podnosząc ją do poziomu 70 dolarów za podstawową wersję. W Polsce oznacza to koszt 350 zł, chyba że pokusimy się na Vault Edition, którego cena wynosi już 460 zł.

Nie wygląda to najlepiej

Do tej pory tak wysoką cenę kojarzyliśmy raczej z wielkimi blockbusterami na PS5, ale wygląda na to, że będzie to nowy standard na Steamie. Podobną sumę na platformie Valve trzeba przygotować w przypadku debiutującego w październiku Forspoken (340 zł).

Warto nadmienić, że polska cena jest niestety piątą najwyższą na świecie. Zgodnie z danymi serwisu SteamDB, wyprzedza nas tylko Norwegia, Afryka Południowa, Szwajcaria i Izrael:

Sytuacja jest tym bardziej kłopotliwa, że wielu graczy interesuje jedynie komponent single-player i nie mają zamiaru zagłębiać się w multiplayer. Oznaczałoby to wydanie 350 zł za - prawdopodobnie - ok. 8 godzin zabawy.

Zobacz także