Skip to main content

Call of Duty: Modern Warfare 2 trafi na Steama. Zwiastun pokazuje grę w akcji

W planach otwarta beta.

Zgodnie z obietnicą, Activision opublikowało nowy zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 2 - wideo pokazuje sceny wygenerowane na silniku gry.

Zaprezentowane w materiale ujęcia to najprawdopodobniej fragmenty różnych misji z kampanii fabularnej. Widzimy żołnierzy grupy uderzeniowej 141, która podąża śladem zbiegłego terrorysty. Z nagrania wynika także, że nie zabraknie wątku Rosjan.

To jednak nie wszystko, ponieważ potwierdzono, że produkcja w wersji PC ukaże się na Steamie. To pierwsza od pięciu lat odsłona cyklu, zmierzająca do sklepu Valve - ostatnią częścią cyklu dostępną w usłudze jest WW2 z 2017 roku.

Ogłoszono również, że nad komputerowym wydaniem strzelanki pracuje należące do Activision studio Beenox. Deweloperzy obiecują wydanie w pełni zoptymalizowane pod kątem wspomnianej platformy sprzętowej.

Gra zaoferuje kilka modułów rozgrywki. W kampanii fabularnej wcielimy się w członków wspomnianej grupy uderzeniowej 141, w skład której wchodzą znani fanom kapitan John Price, sierżant Kyle „Gaz” Garrick, samotnik Simon „Ghost” Riley, sierżant John „Soap” MacTavish i pułkownik Alejandro Vargas. Ten ostatni jest nowym członkiem zespołu.

Jednostka zmierzy się z zagrożeniem „o głębokich, ale nieznanych powiązaniach”. Oddział weźmie udział w misjach toczonych w Europie, Azji i Amerykach - twórcy wspominają o oblężonym wybrzeżu z walką podwodną, atakach przeprowadzanych z wysokości 9 kilometrów nad wrogimi fortecami i zadaniach skradankowych.

Pokierujemy członkami międzynarodowego oddziału

Drugim modułem są operacje specjalne, czyli fabularny tryb kooperacji. Szczegóły nie są znane - wiadomo jedynie, że opcja pozwoli użytkownikom przetestować umiejętności współpracy.

Ostatnim elementem jest multiplayer, który obejmie „szeroki wachlarz map i wariantów rozgrywki” oraz zróżnicowane postacie, bazujące na bohaterach z kampanii. Deweloperzy obiecują odświeżony system Gunsmith, gwarantujący więcej możliwości personalizacji.

Powrócą znane z poprzednich części tryby, w tym zespołowy deathmatch Domination i Ground War. Nowością jest Prisoner Rescue, w którym jedna drużyna musi uratować grupę więźniów i odeskortować ich do punktu ewakuacyjnego, a druga wyeliminować zespół przeciwny.Do tego „ogromna ilość” treści popremierowych - w planach dodatkowe plansze, tryby i wydarzenia.

Strzelanka powstaje na nowym silniku, który będzie używany w przyszłych częściach Call of Duty. Twórcy twierdzą, że zastosowali system materiałów opartych na fizyce, ulepszone oświetlenie wolumetryczne i dostosowali tytuł do zabawy w 4K i HDR. Poprawiono też sztuczną inteligencję wrogów i towarzyszy, którzy podobno w realistyczny sposób zachowują się w walce.

Weźmiemy udział w misjach w różnych częściach świata

Poinformowano jednocześnie, że w planach jest otwarta beta trybu wieloosobowego gry. Termin testów nie jest na razie znany, ale wiadomo, że osoby składające zamówienie przedpremierowe na produkcję uzyskają do nich wcześniejszy dostęp.

Call of Duty: Modern Warfare 2 ukaże się 28 października na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Na jutrzejszym Summer Game Fest zobaczymy materiał z bezpośredniej rozgrywki - fragment kampanii fabularnej.

Zobacz także