Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cities: Skylines 2 celuje w realizm, więc młodzi mieszkańcy będą biedni

Interesująca mechanika.

Studio Collosal Order opublikowało nowe materiały, w których przedstawiono bliżej szczegóły Cities: Skylines 2. Uwagę poświęcono głównie sztucznej inteligencji mieszkańców miast, z którą wiąże się kilka interesujących mechanik rozgrywki.

Jak dowiadujemy się z wpisu deweloperów opublikowanego na oficjalnej stronie gry, za decyzję podejmowane przez mieszkańców będą odpowiadały cztery czynniki: czas, komfort, pieniądze i nawyki. Dla przykładu, młodzi obywatele rzadko kiedy będą mogli pozwolić sobie na zakup samochodu, dlatego częściej skorzystają z komunikacji publicznej lub tańszych opcji podróży.

Starsi ludzie postawią za to na komfort, a więc postarają się za wszelką cenę unikać ryzykownych sytuacji lub korków na drodzę. Te natomiast powinny występować o wiele rzadziej niż w pierwszej części dzięki usprawnionej sztucznej inteligencji i kreatywności kierowców. Przykłady zachowań „bystrzejszych” mieszkańców zaprezentowano w poniższym nagraniu.

Z drugiego materiału, który poświęcono konkretnie systemowi rozbudowy miasta, dowiedzieliśmy się, że w rozładowaniu napięcia na drogach pomogą ronda - zarówno te najmniejsze, jak i wielopasmowe. Nie zabraknie także opcji budowania parkingów oraz masy elementów do ozdabiania miasta. Niektóre będą jednak pożyteczniejsze od innych - drzewa pozwolą na przykład zredukować hałas na ulicach.

Wszystkie mniej lub bardziej skomplikowane mechaniki Cities: Skylines 2 sprawdzimy już 24 października, gdy tytuł zadebiutuje na PC oraz konsolach Playstation 5 i Xbox Series X/S. W dniu premiery gra trafi także do abonamentu Game Pass.

Produkcję można już zakupić w ramach wydania przedpremierowego. Droższa edycja Ultimate Edition zagwarantuje dostęp do podstawowej wersji gry, rozszerzenia San Francisco oraz trzech dodatków, które zadebiutują dopiero kilka miesięcy po oficjalnej premierze.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cities: Skylines II

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze