Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CI Games zmniejsza stratę

Firma szuka nowych opcji finansowania powstających tytułów - Enemy Front i Lords of the Fallen.

CI Games opublikowało lepsze wyniki finansowe za III kwartał fiskalny niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Strata operacyjna wyniosła 1,05 mln zł w porównaniu z 3,53 mln zł straty w 2012 r.

Szef polskiej spółki, Marek Tymiński przyznał w rozmowie z agencją ISBnews, że firma poszukuje nowych sposobów na sfinansowanie produkcji dwóch powstających tytułów - Enemy Front oraz Lords of the Fallen.

„Rozważamy różne warianty pozyskania kapitału potrzebnego do kontynuacji zaawansowanych już prac. W chwili obecnej trwają analizy, która z opcji byłaby najkorzystniejsza dla nas z biznesowego punktu widzenia” - powiedział Tymiński.

„Cieszy nas, że efekty naszej dotychczasowej pracy dostrzegane są i doceniane nawet w USA, gdzie poczytny Official Xbox Magazine określił Lords of the Fallen, jako grę, która »wygląda prawdziwie i autentycznie epicko«. Zrobimy wszystko, by fani gier byli zadowoleni z naszej pracy” - dodał prezes CI Games.

CI Games boryka się ostatnio z konsekwencjami słabszej sprzedaży Alien Rage i Sniper: Ghost Warrior 2. Polska firma planuje emisję obligacji, a z części wynagrodzenia zrezygnował nawet szef firmy, Marek Tymiński. Zamknięto także studio w Rumunii.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze