Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt zarabia w I kwartale 2013 roku, świetne wyniki GOG.com

W przyszłości średni czas pomiędzy premierami tytułów studia zostanie skrócony.

Spółka CD Projekt wypracowała w I kwartale bieżącego roku zysk na poziomie 4,07 mln zł. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to jedynie 470 tys. zł.

W obliczu braku większych premier, wyróżniał się oczywiście sklep dystrybucji cyfrowej GOG.com. Zysk wzrósł do 2,72 mln zł wobec 0,89 mln zł w zeszłym roku. Największym zainteresowaniem cieszył się System Shock 2, uzupełniony o grafiki koncepcyjne, mapy i wywiad z Kenem Levine'em.

„W segmencie cyfrowej dystrybucji w najbliższym czasie Spółka będzie się koncentrować na sprzedawaniu nowszych lub premierowych produktów oraz niezależnych produkcji, które będą oferowane graczom w cenach powyżej 9,99 dol., wraz dotychczasowych katalogiem produktów” - napisano w komunikacie na temat planów rozwoju GOG-a.

W skład CD Projekt wchodzi także CDP.pl - dystrybutor gier wideo oraz studio produkcyjne CD Projekt RED. W raporcie kwartalnym nie podano poszczególnych wyników osiągniętych w dwóch pozostałych obszarach działalności. Czytamy jednak, że „w I kwartale Grupa poprawiła wyniki finansowe we wszystkich trzech segmentach działalności”.

W przyszłym roku planowana jest premiera trzeciej części serii Wiedźmin. „Spółka planuje także obecność na największych branżowych targach E3 w Los Angeles, gdzie będzie pokazywać nowe materiały promocyjne dotyczące Wiedźmina 3” - napisano w komunikacie.

„W przyszłości, ze względu na uruchomienie produkcji w ramach drugiej marki i linii produktowej - Cyberpunk 2077 - średni czas pomiędzy premierami tytułów Spółki powinien ulec skróceniu” - czytamy dalej, co może sugerować, że pomimo zakończenia trylogii Geralta, CD Projekt planuje kontynuować tworzenie gier w świecie Wiedźmina.

Pierwszy zwiastun Cyberpunk 2077

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze