Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 wypracowało już miliard dolarów przychodów

Activision chwali się wynikami.

Activision zajęło dwa pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier w tym roku, jeśli mowa o łącznych przychodach produkcji konsolowych pozyskanych w Ameryce Północnej - pochwalił się wydawca.

Choć Call of Duty: WW2 ukazało się dopiero w listopadzie, zdążyło już przekroczyć barierę miliarda dolarów wypracowanych dla amerykańskiej firmy (na całym świecie). To także najlepiej sprzedająca się odsłona popularnej serii na konsolach obecnej generacji.

„Call of Duty: WW2 było najlepiej zarabiającym tytułem tego roku w Ameryce Północnej, a Destiny 2 jest na drugim miejscu” - komentuje dyrektor generalny Activision, Eric Hirshberg, cytowany przez serwis GamesIndustry.

„To oznacza, że odsłona cyklu Call of Duty jest najlepiej zarabiającą serią w Ameryce Północnej już przez oszałamiające dziewięć lat z rzędu, a na całym świecie - ósmy raz w ostatnich dziewięciu latach” - dodaje menedżer.

Zobacz: Call of Duty: WW2 - Poradnik, Solucja

Jeśli mowa o Destiny 2, to sieciowa strzelanka Bungie sprzedała się podobno lepiej od pierwszej części i stanowi największy debiut gry na PC w historii Activision (na konsolach jest to właśnie Call of Duty: WW2).

Poza tym amerykański gigant pochwalił się także ogromną popularnością Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na PS4, określając zestaw najlepiej sprzedającą się kolekcją remasterów na tej konsoli, a także produkcją z pierwszej dziesiątki pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. W przypadku obu tych statystyk mowa jednak o okresie do końca października.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze