Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 - misja: SOE

Heroiczne czyny, skradanie i walka o pociąg.

To pierwsza misja skradankowa w Call of Duty: WW2 - choć w pewnym momencie musimy i tak postawić na otwartą walkę i strzelaniny. Teoretycznie nie trzeba skradać się wcale, ale nie robiąc tego znacznie utrudnimy sobie zadanie.

Celem jest bowiem dotarcie do pociągu, który zacznie ruszać, gdy zostaniemy wykryci - im wcześniej, tym gorzej dla nas. Zacznij więc ostrożnie. Podejdź do wskazanego przeciwnika, skradając się i zabij go z bliska. Zamontuj tłumik, a zaraz strzel w głowę wskazanemu oficerowi, kierowcy auta.

Następnie przejdź za towarzyszem do domu i poczekaj moment, bo pojawi się Niemiec. Załatw go, gdy stanie w miejscu. Idź prosto i w lewo, do drzwi wyjściowych, a brytyjska specjalistka zajmie się strażnikiem. Po wyjściu z domu po lewej w beczce na końcu jest pamiątka - ale nie da się jej zebrać bez wywołania alarmu. Jeżeli ją weźmiesz, później celowo zgiń, a zaczniesz od punktu kontrolnego.


Omijanie żołnierzy

Teraz pozbądź się żołnierza oznaczonego ikoną i skradając się idź prosto, opadnij na plac. Musisz teraz ominąć tutaj wszystkich przeciwników, a niektórych wyeliminować po cichu.

Poczekaj, aż żołnierz przejdzie za samochodem

Zatrzymaj się przy budynku i poczekaj, aż przez środek placu przejedzie auto ruszające z bramy i przejdzie też idący za nim żołnierz. Dopiero później postrzel wroga stojącego dalej przy ciężarówce. Skradaj się w jego stronę. Omiń wóz i skradaj się w stronę samochodu, a po prawej zacznij się czołgać, by przejść pod belką dalej.

Leżąc za osłoną poczekaj, aż zbliży się oficer. Zastrzel go i czołgaj się dalej. Omiń samochód i uważaj na strażnika w bramie w murze po lewej. Poczekaj, aż się odwróci i przejdź dalej. Na podwórzu poczekaj na kolejnego patrolującego i pozbądź się go. Potem skradaj się w stronę domu. Poczekaj, aż jeden wróg odwróci się i zastrzel kolejnego.

Wejdź do domu. Przejdź do pokoju z pianinem, by zebrać z niego znajdźkę i odwróć się, by widzieć zastrzelonego - podejdzie do niego inny żołnierz, więc szybko go zlikwiduj. Cały czas oczywiście bronią z tłumikiem. Potem zacznij kierować się do wyjścia z domu, a rozpocznie się już otwarte starcie z Niemcami. Zbiegnij na ulicę i zacznij atakować wrogów poniżej.


Heroiczny czyn #6 - podczas walki na drodze jeden z towarzyszy zostanie ranny. Tak jak w poprzedniej misji, musisz odciągnąć go za samochód czy inną przeszkodę.Następnie przedrzyj się do budynku poczty, użyj granatów, by szybko pozbyć się wrogów. Weź też jakąś broń zdobyczną. Musisz dotrzeć do oznaczonych drzwi, by zacząć kolejny etap misji - jazdę autem. Droga jest prosta, a towarzysz daje znać, gdy zbliża się zakręt.

Gdy przejmiesz kontrolę nad CKM-em, strzelaj do wrogów, a priorytetem niech będą ci z wyrzutniami czy granatami. Po jakimś czasie pociąg się wykolei, nie możesz nic na to poradzić. Poczekaj na pomoc Francuzki i podążaj za nią. Pokonajcie wrogów po drodze. Po przejściu przez wagon idźcie dalej - tutaj za wagonem czeka duża grupa wrogów. Weź wcześniej karabin powtarzalny, by zabijać jednym strzałem.

Po przejściu pod wagonem na stoliku po prawej, przy płocie, jest pamiątka. Weź ją i pozbądź się jeszcze atakujących ze ścieżki wrogów. Później udaj się na miejsce spotkania z drużyną, by zakończyć misję.

O autorze
Komentarze