Skip to main content

Call of Duty Modern Warfare 2 w końcu dostanie tryb Hardcore

W drugim sezonie.

Studio Infinity Ward potwierdziło, że drugi sezon zmagań w Call of Duty Modern Warfare 2 przyniesie między innymi oczekiwany tryb Hardcore w multiplayerze, z nieco bardziej realistyczną rozgrywką.

„Nie ma HUD-u? Nie ma problemu. Hardcore powraca!” - napisano na Twitterze. Warto zauważyć, że najnowsza odsłona serii oferuje podobną opcję zabawy - w ramach playlisty Tier 1. Jest jednak kilka kluczowych różnic, które nie do końca przypadły do gustu oddanym miłośnikom cyklu.

„Klasyczne” Hardcore, znane z poprzednich części Call of Duty, to nadal potyczki multiplayer, ale z ograniczonymi informacjami na ekranie, włączonymi obrażeniami dla kolegów z drużyny i dużo mniejszą liczbą punktów życia - do zabicia zazwyczaj wystarczą dwa czy trzy strzały.

Tier 1 ukazało się w ramach pierwszego sezonu zmagań, w listopadzie. Tryb okazał się jednak zbyt... hardcore'owy i krytykowany za ograniczenie informacji: brakuje znaczników trafień czy powiadomień na temat kończonych wyzwań. Nie spodobało się też samo ukrycie w playlistach - zamiast osobnego trybu.

Patrząc szerzej, Infinity Ward obiecywało niedawno, że w ramach drugiego sezonu Modern Warfare 2 wprowadzi także wyczekiwany tryb rankingowy, kolejne mapy do potyczek multiplayer, bronie i „wiele więcej”. Gracze narzekali, że deweloperzy kładą większy nacisk na Warzone 2.0 i być może stąd potwierdzenie także trybu Hardcore.

Gorsze wieści są takie, że drugi sezon został jednocześnie opóźniony. Nowa porcja treści jeszcze do niedawna planowana była na 1 lutego. Jak jednak poinformowano na Twitterze, nową datę ustalono na dwa tygodnie później, 15 lutego.

Zobacz także