Skip to main content

Drugi sezon CoD Modern Warfare 2 i Warzone 2.0 opóźniony. Twórcy obiecują zmiany

Będzie nowa mapa.

Activision zdecydowało się opóźnić start drugiego sezonu w Call of Duty Modern Warfare 2 oraz Warzone 2.0, obiecując wprowadzenie szerzej zakrojonych zmian w oparciu o opinie społeczności.

Nowa porcja treści jeszcze do niedawna planowana była na 1 lutego. Jak jednak poinformowano na Twitterze, nową datę ustalono na dwa tygodnie później, 15 lutego. „Nasze zespoły deweloperskie wprowadzają szereg zmian, bazując na tym, co usłyszeliśmy od społeczności graczy” - napisano.

O co dokładnie chodzi? Choć premiery Call of Duty Modern Warfare 2 uznać można za udane, to wraz z upływem czasu niezadowolenie fanów tylko rosło. Zwłaszcza fani tej pierwszej strzelanki narzekają na brak nowości w porównaniu z darmowym battle royale.

Szczegóły są skąpe, lecz we wspomnianej wiadomości na Twitterze mowa o powrocie trybu Resurgence, czyli o starciach Warzone na mniejszej mapie - stosowna lokacja także będzie jedną z nowości. Do tego aktualizacja Gułagu, systemu podnoszenia przedmiotów i profilów uzbrojenia.

Jeśli o Modern Warfare 2 mowa, Activision wymienia wyczekiwany tryb rankingowy, kolejne mapy do potyczek multiplayer, bronie i „wiele więcej”. Ponownie wydaje się jednak, że Activision kładzie większy nacisk na battle royale...

Przyczyny mogą być różne. Z jednej strony, Warzone 2.0 jest zapewne bardziej dochodowe ze względu na transakcje cyfrowe. Nie od dzisiaj mówi się jednak, że w 2023 roku zabraknie „pełnoprawnej” odsłony Call of Duty, a zamiast tego otrzymamy duże rozszerzenie Modern Warfare 2 i być właśnie tutaj pojawi się więcej nowości.

Zobacz także