Skip to main content

Call of Duty: Modern Warfare 2 działa nawet bez karty graficznej

Choć niezbyt płynnie.

Okazuje się, że testy Call of Duty: Modern Warfare 2 są otwarte nawet dla komputerów bez karty graficznej. Wystarczy zintegrowany chip od AMD oraz nieco wytrwałości.

Działanie sprawdził kanał RandomGaminginHD w serwisie YouTube, nie od dzisiaj zajmujący się tematyką wyjątkowo niskich ustawień. Tradycyjnie, do osiągnięcia rezultatów posłużył procesor AMD Athlon 3000G, z wbudowanym - i podkręconym - układem graficznym Vega 3 iGPU oraz 16 GB pamięci RAM, taktowanej w 3000 MHz.

Jak na wbudowane GPU przystało, opisywana Vega 3 jest stosunkowo mocnym układem, co bez wątpienia kluczowe. Mimo tego, po maksymalnym obniżeniu ustawień graficznych i w rozdzielczości 1280 × 720 nie udaje się uzyskać płynnego poziomu 30 klatek na sekundę, choć jest blisko.

Poziom konsolowej płynności udaje się przekroczyć dopiero po zejściu na 720 × 576. Jak można się domyślać, grafika wygląda paskudnie, lecz grającemu nadal udaje się ustrzelić przeciwnika. „Złotym środkiem” okazuje się powrót do 1280 × 720, ale przy skalowaniu właśnie z 720 × 576.

Zobacz także