Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Borderlands 3 - Lair of the Harpy: Jakobs Manor, Billy Anointed, zagadka z dźwigniami

Misja główna, w której przemierzamy posiadłość Jakobsa.

Misja główna w Borderlands 3, którą rozpoczniesz po ukończeniu zadania fabularnego o nazwie Hammerlocked, w którym po pokonaniu bossa Wardena uwalniałeś postać Hammerlocka.

Zacznij od powrotu do regionu o nazwie Floodmoor Basin na planecie Eden-6. Na miejscu udaj się do kryjówki o nazwie Knotty Peak (centrum mapy), gdzie porozmawiaj z Wainwrightem (1).

Następnie zjedź windą do hangaru, przywołaj pojazd i udaj się do znacznika, który wskaże drogę do nowej lokacji o nazwie Jakobs Estate. Celem jest przebicie się przez lokację do wskazanej posiadłości (Jakobs Manor). Po dotarciu w pobliże wciśnij przycisk (2), aby przywołać windę.

Wejdź na platformę i skorzystaj z dźwigni, dzięki czemu zaczniesz jechać w górę. Podczas walk z przeciwnikami uważaj zwłaszcza na Golitahy - dobrze jest się z nimi rozprawiać celując w brzuch. Trafienie w głowę spowoduje, że rywal zmutuje do bardziej agresywnej formy, odzyskując przy tym zdrowie.

Po wjechaniu windą na górę przejdź przez dziedziniec i skieruj się w stronę drzwi wejściowych (3). Przejdź przez nie i zacznij kierować się w głąb budynku. Po animacji przygotuj się na odparcie dużego ataku przeciwników.

Walka z Billy The Anointed i zagadka z dźwigniami

Następnie posuwaj się w stronę sali teatralnej, po drodze przebijając się przez lokacje wypełnione mnóstwem przeciwników.

Po dotarciu do wybranego miejsca zostaniesz zaatakowany przez silnego przeciwnika - Billy'ego, The Anointed (4). Uważaj, ponieważ pomimo swoich rozmiarów i wagi potrafi błyskawicznie się przemieszczać.

Pozostawaj w ciągłym ruchu i wykonuj dużo skoków, aby omijać jego ataki. Jednym z nich będą wystrzeliwane czaszki (5), które najlepiej zestrzeliwać szybkostrzelną bronią. Oprócz tego uważaj na falę uderzeniową, kiedy rywal uderza w ręce, po tym jak podejdziesz blisko niego.

Przeciwnik będzie również rzucał elektrycznymi ładunkami (6), przed którymi odskakuj na boki. W międzyczasie staraj się cały czas go ostrzeliwać. Po zabraniu rywalowi całego życia podejdź do niego i skorzystaj z ataku wręcz.

Po walce przejdź do dalszej części rezydencji. W końcu dotrzesz do trzech dźwigni i przycisku, z którymi wiąże się zagadka. Przy pomocy dźwigni ustaw bohatera z pejczem (7), złote tło (8) oraz specyficzny symbol (9), po czym wciśnij klawisz z prawej. W ten sposób odblokujesz tajne przejście.

Sama zagadka nawiązuje do plakatu, który znajduje się na prawo od konsoli z dźwigniami.

Zeskocz na dół i kontynuuj, aż do biblioteki z czaszką (10). Wciśnij ją, dzięki czemu odkryjesz kolejne przejście.

Ruszaj dalej, aż do poszukiwanego przedmiotu, czyli płytę (11), która będzie wisiała na ścianie. Podnieś ją, zeskocz na dół i wróć do Wainwrighta w kryjówce, gdzie zaczynałeś misję, dzięki czemu ją ukończysz.

Następnie: Borderlands 3 - The Guns of Reliance: Clay, wagon, Fort Sunshine, Muldock Anointed, Dalton

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Hammerlocked: Wainwright, Anvil, Brick, Crunk Bunny, Warden (boss)

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze