Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard zdradził cenę Battle Pass do Diablo 4

Będzie też darmowa wersja.

Wiemy już zaskakująco dużo na temat Diablo 4, a twórcy chętnie dzielą się kolejnymi szczegółami. Blizzard tym razem postanowił opowiedzieć o przepustce bojowej, a także zdradził jej cenę.

Podczas wczorajszej transmisji na żywo, lider społeczności Adam Fletcher ogłosił, że Battle Pass w Diablo 4 będzie kosztować 10 dolarów, czyli około 45 zł. Każdy sezon gry przyniesie nową przepustkę bojową, co oznacza, że na wypełnienie zadań i odblokowanie nagród dostaniemy około trzech miesięcy. Dla wszystkich dostępna będzie też darmowa wersja karnetu.

Płatna wersja Battle Pass zaoferuje więcej nagród do odblokowania, jednak powinny być to wyłącznie przedmioty kosmetyczne bez wpływu na balans rozgrywki. W ramach karnetu przyjdzie nam wykonywać codzienne zadania jak kończenie konkretnych questów czy zabijanie potworów. Na razie nie jest jasne, czy przepustki bojowe będzie można kupić za złoto zdobyte w grze, czy wyłącznie za prawdziwą gotówkę.

Przepustki bojowe coraz częściej pojawiają się w grach-usługach. Jest to dodatkowy system progresji, który - najczęściej za opłatą - daje dostęp do nowych wyzwań i unikalnych nagród. Pierwszą grą z serii zawierającą Battle Pass jest mobilne Diablo Immortal. W przypadku Diablo 4 możemy spodziewać się wieloletniego wsparcia, a zatem wielu dodatków, sezonów i kolejnych Battle Passów.

Diablo 4 zadebiutuje 6 czerwca 2023 roku. Można już składać zamówienia przedpremierowe, które w niedalekiej przyszłości dadzą dostęp do zamkniętych testów beta, ale warto pamiętać, że edycja kolekcjonerska nie zawiera gry. Tytuł będzie dostępny na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Read this next