Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard stworzy grę survivalową w zupełnie nowym uniwersum

Studio oficjalnie potwierdza.

Blizzard dość nieoczekiwanie poinformował, że pracuje nad grą z gatunku survival. Na potrzeby projektu studio wykreuje zupełnie nowe uniwersum.

Szczegółów na temat produkcji na razie nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że tajemnicza pozycja zmierza na PC i bliżej niesprecyzowaną konsolę - biorąc pod uwagę, że firmę niedawno przejął Microsoft, tytuł najpewniej ukaże się tylko na platformach Xbox.

Miejsce pełne bohaterów, których jeszcze nie spotkaliśmy, historii, jakie dopiero zostaną opowiedziane i przygód, które trzeba przeżyć. Ogromny, pełen możliwości świat do zwiedzenia” - piszą przedstawiciele Blizzarda.

Wskazówką dotyczącą gry jest gatunek wybrany przez twórców. W tytułach survivalowych walczymy o przetrwanie w niebezpiecznym świecie, walcząc zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i innymi użytkownikami. Tego typu pozycjami są na przykład DayZ, Ark: Survivald Evolved i Rust.

Ujawniona przez Blizzard grafika koncepcyjna z projektu

Nowy projekt Blizzarda najwyraźniej jest jednak na wczesnym etapie rozwoju. Ogłoszenie to próba znalezienia pracowników - obecnie trwają poszukiwania deweloperów na kilka różnych stanowisk.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze