Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blacktail na nowym zwiastunie. Polska strzelanka w baśniowych klimatach

Baba Jaga w nowoczesnym wydaniu.

Podczas pokazu Gamescom Opening Night pokazano nowy zwiastun gry Blacktail. To mroczna gra akcji z perspektywy pierwszej osoby od krakowskiego studia The Parasight.

Gra jest mocno inspirowana europejskimi baśniami. Wcielamy się w Yagę, młodą oskarżoną o uprawianie czarów i wygnaną ze swojej wioski. Podczas podróży przez las, bohaterkę nawiedzają mroczne wspomnienia, ujawniające się pod postacią niebezpiecznych duchów.

Yaga nie jest jednak bezbronna, gdyż w walce może wykorzystać łuk z różnymi rodzajami strzał oraz potężną magię. Podobnie jak w ludowych podaniach, gdzie Baba Jaga mogła być dobra albo zła, tak samo w Blacktail istotną mechaniką jest system moralności, a podjęte decyzje wpływają na otaczający nas świat.

Gra zadebiutuje już pod koniec roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X/S. Z nowego zwiastuna dowiemy się nieco więcej o fabule gry: między innymi to, że ważną rolę w historii odegra siostra bliźniaczka Yagi - Sora.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze