Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon Age 3: BioWare nie obawia się konkurencji ze strony Wiedźmina 3

„Gra jest na tyle mocna, by się wyróżnić.”

BioWare i Electronic Arts oszczędnie dawkują informacje na temat trzeciej części serii Dragon Age. Dotychczas nie zobaczyliśmy jeszcze żadnego oficjalnego screena z gry. Tymczasem przedstawiciel producenta, Blair Brown przyznał na oficjalnym forum dyskusyjnym, że firma nie obawia się konkurencji ze strony Wiedźmina 3 i Dark Souls 2, które zostały już oficjalnie zaprezentowane.

Jedna z grafik koncepcyjnych Dragon Age 3: Inquisition

„Będziemy sprzedawać grę jako Dragon Age 3, a nie »Hej, patrzcie na nas, my też lubimy takie tytuły«. Gra jest na tyle mocna, by się wyróżnić” - stwierdził przedstawiciel, komentując wypowiedź jednego z użytkowników, który zastanawiał się, czy Dragon Age 3 nie pozostanie w cieniu ogłoszonych już tytułów, takich jak Wiedźmin 3 czy Dark Souls 2.

„To my zdecydujemy, kiedy przekażemy więcej informacji (nie EA) i uważamy, że odpowiedni czas jeszcze nie nadszedł. Czekamy na perfekcyjny moment, by zmieść was z planety. Nie obawiamy się” - odpowiedział Brown na pytania dotyczące małej liczby informacji na temat nowego RPG w świecie fantasy.

Możliwe, że BioWare tworzy Dragon Age 3: Inquisition już na konsole nowej generacji i dlatego ogranicza dostęp do informacji. Pewne jest, że tytuł powstaje na silniku Frostbite 3, a premiera odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły