Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bethesda nie ma w planach gier na Wii U

„To głównie kwestia sprzętu.”

Wydawca serii Elder Scrolls i Fallout, firma Bethesda nie ma w planach wsparcia konsoli Nintendo Wii U, z powodu kwestii „sprzętowych”.

Bethesda dotychczas omijała najnowszą konsolę Nintendo szerokim łukiem, a żadna z przyszłych produkcji również nie ukaże się na Wii U.

- To kwestia sprzętu - stwierdził w wywiadzie z serwisem Joystiq Pete Hines, wiceprezes ds. marketingu. - Robimy gry, które chcemy robić, na platformy, które wspierają proces produkcji.

- Żadna z ogłoszonych przez nas gier nie powstaje na Wii U, więc pewne jest, że nie ukaże się na tej konsoli.

Bethesda wyda w przyszłości Wolfenstein: The New Order, horror The Evil Within oraz MMO The Elder Scrolls Online. W przypadku tego ostatniego tytułu, Hines stwierdził wcześniej, że gra ukazałby się na obecnej generacji, gdyby nie ograniczenia sprzętowe.

- Czy w przyszłości wydamy gry na Wii U? Nie mogę tego obiecać - dodał Hines. - W najbliższej przyszłości nie mamy tej platformy na radarze.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze