Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beta CoD: Modern Warfare 3 zmierza najwyraźniej najpierw na PlayStation

To ostatnia gra z taką umową.

Zgodnie z oczekiwaniami, wygląda na to, że testy beta Call of Duty: Modern Warfare 3 odbędą się najpierw na konsolach PlayStation, zgodnie z umową marketingową podpisaną z Activision już wiele lat temu.

Wieści przekazał CharlieIntel, powołując się na tłumaczenie z arabskiego trailera, opublikowanego przez lokalny kanał PlayStation w serwisie YouTube. Doniesienia nie będą zapewne większą niespodzianką, lecz pewne zamieszanie i wątpliwości wywołać mogło przejęcie wydawcy gry przez Microsoft, coraz bliższe zakończenia.

Jak wynikało z ujawnionych w ramach tej sprawy dokumentów, jeszcze zanim wyrażono chęć zakupu Activision Blizzard, korporacja zobowiązała się opublikować trzy kolejne odsłony Call of Duty zarówno na konsolach Sony, jak i na Xboksach.

Co więcej, japońska korporacja od 2015 roku posiada umowę marketingową z twórcami Call of Duty. Ta w przeszłości przekładała się właśnie na wcześniejsze testy beta oraz inne elementy na wyłączność, jak tryb rozgrywki Special Ops Survival w Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku.

Jak widać, to porozumienie nadal obowiązuje, lecz wydaje się, że nie na długo. Jak ujawniały inne dokumenty przedłożone w sądzie, właśnie tegoroczne Call of Duty: Modern Warfare 3 jest ostatnim tytułem, którego dotyczy współpraca.

To nie znaczy oczywiście, że słynna seria zniknie z konsol Sony. W obliczu coraz większych szans na zaakceptowanie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, japońska korporacja zdecydowała się podpisać oficjalną gwarancję, zapewniającą ciągłość wydawania cyklu na PlayStation.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze