Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beta Call of Duty: WW2 na PC ze zmodyfikowanym działaniem broni

W planach kolejne poprawki.

Sledgehammer Games ujawniło, że na podstawie uwag zebranych od graczy do trwającej właśnie na PC bety Call of Duty: WW2 studio wprowadziło kilka zmian związanych z uzbrojeniem. Twórcy szykują też kolejne poprawki.

Testy trybu wieloosobowego gry na komputerach osobistych rozpoczęły się w czwartek - dzień wcześniej niż planowano - i zakończą się 2 października. Produkcję mogą sprawdzić wszyscy zainteresowani.

Zimowe zabawy

We wpisie opublikowanym na forum Reddit szef Sledgehammer Games - Glen Schofield - poinformował, że zmniejszono między innymi obrażenia zadawane przez wszystkie pistolety maszynowe. Zredukowano także odrzut karabinku STG44 oraz nieznacznie zwiększono szybkostrzelność karabinu M1A1 oraz pistoletów Colt M1911 i P08.

Deweloperzy obiecują też, że „w krótkim czasie” wprowadzą do bety kolejne poprawki. Twórcy rozwiążą problemy z awarią produkcji przy próbie uruchomienia gry na systemie Windows 8 oraz długimi czasami ładowania. Do tego wyeliminują kłopoty z ustawieniami dotyczącymi rozdzielczości.

Autorzy pracują także nad pozbyciem się trudności z dołączeniem do potyczki. Zamierzają również usunąć błąd, który powoduje, że w środku meczu tytuł „wychodzi” do pulpitu.

„Dziękuję za wasze ciągłe wsparcie i entuzjazm w drodze do listopadowej premiery. Przyglądamy się korzystnemu i konstruktywnemu dialogowi, który w ten weekend ma miejsce na naszym forum” - napisał Condrey.

„W tym roku, wraz z Call of Duty: WW2, odnawiamy nasze zobowiązanie wobec posiadaczy PC i świetnie, że gracze koncentrują się na niektórych typowo komputerowych opcjach, które są dostępne w becie” - dodał.

Słowa Condreya mogą nieco zaskakiwać, jeżeli spojrzeć na wystawione w usłudze Steam recenzje testowej wersji produkcji. W obecnej formie tytuł wielu osobom nie przypadł do gustu, a oceny są „w większości negatywne”.

Właściciele PC narzekają nie tylko na błędy techniczne, ale i niedociągnięcia w mechanice rozgrywki, która nie oferuje niczego nowego. Zwracają uwagę między innymi na niewielki rozmiar map, brak wierności realiom historycznym czy nienajlepszą oprawę graficzną.

Oczywiście należy pamiętać, że wciąż mamy do czynienia z wersją beta i najprawdopodobniej Sledgehammer Games jeszcze udoskonali wiele elementów gry. Zwłaszcza, że do premiery pozostał nieco ponad miesiąc.

Call of Duty: WW2 zadebiutuje 3 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze