Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Below ukaże się nie tylko na Xbox One

Microsoft ma czasową ekskluzywność na niezależną produkcję z losowo generowanymi poziomami.

Niezależne studio Capybara poinformowało, że Xbox One ma tylko czasową wyłączność na Below, przygodową grę akcji z losowo generowanymi poziomami.

Tytuł po raz pierwszy zaprezentowano na konferencji Microsoftu na targach E3, przez co sądzono, że platformą docelową jest jedynie Xbox One. Deweloperzy rozwiali jednak te wątpliwości, choć nie podali dokładnych planów na kolejne wersje.

„Jak wiele tytułów zaprezentowanych na scenie podczas E3, Below najpierw ukaże się na Xbox One. Po upływie określonego czasu, wydamy grę na inne platformy” - napisali twórcy, dodając, że plan od początku przewidywał premierę wielu wersji.

„Nasz cel jest prosty. Tworzenie unikatowych, pięknych gier, które kochamy... I dostarczenie ich wszystkim zainteresowanym” - dodaje Capybara. „Taki jest też nasz cel w przypadku Below, Super Time Force i każdego następnego pomysłu.”

Super Time Force to zręcznościowa gra akcji w 2D, przypominającą nieco klasyczną Contrę - zapowiedziana dotychczas jedynie na X360.

Niezależni twórcy śpieszą z zapewnieniami, że powyższa decyzja nie ma żadnego związku z polityką Microsoftu.

„Wspierają nas od początku. Odpowiadamy tylko na pytanie fanów, a informacje nie powinny negatywnie odbić się na Microsofcie czy Xbox One.”

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze