Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Austin Wintory pracuje nad muzyką do odświeżonych przygód Larry'ego

Kompozytor nominowany do Grammy.

Austin Wintory stworzy muzykę na potrzeby Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards Reloaded. Odświeżona wersja klasycznej przygodówki powstaje w studio Replay pod okiem twórcy serii Ala Lowe.

Wintory otrzymał nominację do nagrody Grammy, a w ubiegłym tygodniu został wyróżniony jako twórca najlepszej ścieżki dźwiękowej podczas gali Video Games Awards 2012. Kompozytor zdobył laur za prace nad Journey. Wcześniej odpowiadał także za muzykę do filmów.

- Al Lowe skontaktował się ze mną jakiś czas temu - mówił Wintory na imprezie VGA. - Zespół, który tworzy nową wersją Larry'ego to fani Journey. To szokujące, w końcu obie gry nie mają ze sobą nic wspólnego - dodał. Przyznał, że jest zachwycony perspektywą pracy. - Dorastałem jako gracz, gdy przygodówki z Larry'm trafiały na rynek.

Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards Reloaded zostało sfinansowane w serwisie Kickstarter. Twórcy, firma Replay, zebrali ponad 650 tys. dolarów. Za produkcję odpowiada Al Lowe, który współtworzył oryginalną wersję gry w 1987 roku. Docelowo tytuł ma ukazać się na PC, Macach, Xbox Live Arcade, PlayStation Network oraz na urządzenia przenośne.

Leisure Suit Larry to seria klasycznych gier przygodowych, wydanych przez Sierra. Gracz wciela się w postać łysiejącego, pechowego Larry'ego, który marzy o miłosnych podbojach.

Poniżej wideo, które promowało kampanię w Kickstarterze:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze