Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - rzymski artefakt: Oxenefordscire (Anglia)

Gdzie znaleźć rzymskie artefakty w angielskim regionie Oxenefordscire.

W tym rozdziale poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla znajdziesz lokalizację i sposób zdobycia wszystkich rzymskich artefaktów, które ukryte zostały w Oxenefordscire, jednym z regionów Anglii. Do zdobycia jest tutaj łącznie 5 tego typu skarbów.


Artefakt #1

By zdobyć pierwszy rzymski artefakt w Oxenefordscire udaj się do północnej części regionu (1), na wschód od Opactwa Evesham. Trafisz tam na dużą warownię wroga. Drzwi (2) do środka, gdzie znajduje się rzymski artefakt, są jednak zamknięte na klucz.

Klucz (3) zebrać możesz obiegając wieżę dookoła, od strony południowej. Leży on po prostu na ziemi, pod ścianą.


Artefakt #2

Drugi w kolejności artefakt znajduje się tuż obok #1, na południe od Opactwa Evesham (4). Na miejscu trafisz na ruiny. U podnóża pomnika ustawionego na wzniesieniu znajdziesz podłogę do zniszczenia (5).

Do tego celu potrzebujesz jednak dzbana z olejem. Unieś kamerę do góry i namierz kolumnę (6), do której przytwierdzona jest lina. Wdrap się na górę i przejdź po linie na drugą stronę, gdzie znajdziesz dzban z olejem (7).

Podnieś go, wróć po linie na kolumnę, a następnie przeskocz na kolejną kolumnę (8). Teraz musisz po prostu rzucić dzban na podłogę do zniszczenia, zeskoczyć na dół i zebrać artefakt.


Artefakt #3

Na kolejny rzymski artefakt trafisz w centralnej części regionu (9). U podnóża wieży znajdziesz zabarykadowane wejście (10). By się tam dostać musisz przesunąć regał, jednak na ten moment nie jest to możliwe, gdyż blokują go przedmioty po drugiej stronie. Zamiast tego udaj się do przejścia po prawej stronie (11).

Wejdź do jaskini, zeskocz na dół i obróć kamerę w lewo. Spójrz przez kraty (12) - po drugiej stronie zauważysz regał, na który przed momentem patrzyłeś z zewnątrz. Jest tam kilka dzbanów do zniszczenia. Wykorzystaj łuk, by je rozwalić, a następnie wróć na zewnątrz, przesuń regał i wejdź do środka pomieszczenia, gdzie czekał będzie artefakt.


Artefakt #4

Przedostatni w tym miejscu rzymski artefakt zbierzesz przy południowym krańcu regionu (13). Tutaj także trafisz na zamknięte drzwi (14).

Od miejsca w którym ukryty jest artefakt skieruj się na południe, w stronę pobliskich zabudowań (15). Znajdziesz tam wejście pod ziemię (16), ukryte pośród roślinności. Zeskocz na dół, przesuń regał na bok i podążaj korytarzem na wprost, by na końcu wdrapać się na górę do nowego pomieszczenia.

Zbierz artefakt i zniszcz kłódkę na drzwiach, by wydostać się na zewnątrz - do miejsca, z którego przed momentem patrzyłeś na zamknięte drzwi.


Artefakt #5

Ostatni w regionie Oxenefordscire rzymski artefakt znajdziesz w Opactwie Saint Albanes (17), we wschodniej części mapy. Gdy tylko dotrzesz na miejsc, wdrap się na rusztowanie (18).

Gdy będziesz na górze ustaw kamerę na wschód i strzel z łuku w mocowanie liny (19). Dzięki temu ładunek spadnie na ziemię i otworzy przejście (20) do miejsca, w którym zbierzesz artefakt.


Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie rzymskie artefakty

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze