Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Pod nieobecność ealdormana: kanały, Hundbeorht

Zamek Bolingbroc.

Po misji Powrót do domu pora poszukać ojca Hulwalda. Na początek musisz udać się do przytułku w Lincoln. Znajduje się niedaleko, naprzeciwko bramy, przez którą opuszcza się teren ratusza.

Przytułek jest w kościele. Wejdź do środka po rusztowaniu i przez okno (musisz je rozbić). Zejdź na dół i porozmawiaj z siostrą na dziedzińcu. Zaprowadzi cię w inne miejsce, ale okaże się, że nie ma informacji na temat Hundbeorhta. Wtedy w korytarzu zobaczysz inną siostrę (1). To ona ma potrzebne informacje.

Po rozmowie z siostrą musisz udać się do byłych łaźni - też w tym samym mieście. Gdy zbliżysz się do celu, użyj zmysłu Odyna, by podświetlić wejście do kanałów (2). W łaźniach zeskocz z góry na strażników, by błyskawicznie się ich pozbyć. Potem wejdź do kanałów.

Idź prosto - pokonaj samotnego łucznika, najlepiej po cichu. Potem podążaj dalej kanałami, aż dotrzesz do kolejnego strażnika (3). Też zabij go po cichu, a potem wejdź do większej sali. Tutaj nie musisz zabijać wszystkich - celem jest dotarcie do przejścia po drugiej stronie (4).

Idź korytarzem do końca, wreszcie dotrzesz do jaskini. Zbadasz ciało przy wejściu. Użyj podświetlenia, by zobaczyć inne wskazówki. Ostatnia jest za kratą (5). Klucz do drzwi znajdziesz na dole, w wodzie (6). Zbierz go, otwórz drzwi na górze i po zbadaniu wskazówek wyjdź na zewnątrz.

Gdy zbliżysz się do zamku, użyj kruka, by przyjrzeć się otoczeniu. Najlepiej skradać się i wspiąć się po murze z lewej strony i przejść nim do końca, po drodze zdejmując po cichu łuczników. Potem dotrzesz do miejsca (7) z wyrwą w palisadzie, przez którą musisz zniszczyć elementy mostu (8).

By przejść przez most, musisz otworzyć drzwi (9). Wcześniej jednak trzeba znaleźć klucz. Ma go losowy strażnik, więc możliwe, że uda ci się zdobyć klucz bez walki. Gdy to zrobisz, idź przez drzwi i dalej.

Przejdź do głównej twierdzy. Tam musisz pokonać kilkunastu wrogów, a potem przejść drzwiami (10) dalej. Na dole zacznie się scenka, gdy wejdziesz do komnaty.

Po rozmowie z opiekunką pozostanie tylko zebranie dowodu. To medalion (11) leżący obok stolika. Podnieś go, a potem wracaj do Lincoln, do ratusza. Porozmawiaj z Hunwaldem, a misja się zakończy.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Balsam na świeże rany: odszukaj Hunwalda

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Powrót do domu: eskorta, ratusz

O autorze
Komentarze