Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - masa błędów technicznych na premierę

Niektórzy nie mogą uruchomić gry.
  • Gracze borykają się z mnóstwem problemów przy Assassin's Creed Valhalla
  • W skrajnych przypadkach produkcja jest niegrywalna lub w ogóle się nie uruchamia

Assassin's Creed Valhalla nie ma najlepszego startu pod względem technicznym. Gracze zgłaszają na forach mnóstwo błędów, a wiele osób w ogóle nie może uruchomić gry. Problemy dotyczą nie tylko wersji na PC, choć na komputerach jest ich zdecydowanie najwięcej.

Dedykowana grze strony w serwisie Reddit są aktualnie wypełnione po brzegi zgłoszeniami o bugach i prośbami o pomoc. Kłopoty są najróżniejsze: brak możliwości zapisania gry, brak dialogów po starcie i inne błędy związane ze ścieżką audio, artefakty graficzne na PS4, rozrywanie się obrazu (tzw. tearing) na Xbox One, blokowanie się postaci i brak możliwości ruchu, „skaczące” cienie, błędy z ustawieniami rozdzielczości, gra zatrzymująca się lub „zacinająca” bez powodu.

How to fix black lines? PS4 got this only in this game. from r/AssassinsCreedValhala
Anybody else experiencing this? from r/AssassinsCreedValhala
Game's broken on my PC.. Why does it show this resolution? I have it set on 16:9 @ 4K in settings from r/ACValhalla

Wygląda nawet na to, że osobom, którym w ogóle udało się uruchomić grę na PC, dopisało szczęście. Użytkownicy Reddita albo nie mogą włączyć grę przez błąd systemowy, albo blokują się na ekranie ładowania, ostrzeżeniu o epilepsji fotogennej lub momencie, w którym należy wybrać płeć Eivor.

Gracze zgłaszają też problemy z optymalizacją - nawet na mocnym PC zdarza się grze osiągnąć stosunkowo niewielką liczbę FPS.

W ekstremalnych przypadkach po włączeniu właściwej rozgrywki płynność spada niemal do 0 klatek na sekundę, całkowicie uniemożliwiając zabawę.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze