Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin’s Creed Mirage z potencjalną datą premiery

Termin podobno przekładano.

Wedle niepotwierdzonych informacji opublikowanych przez dziennikarza Toma Hendersona, Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku.

Znany insider podzielił się garścią nowych szczegółów we wpisie na łamach serwisu Insider Gaming. Opierając się na anonimowym źródle poinformował, że tytuł trafi na rynek w sierpniu 2023 roku. Co ciekawe, premiera była dwukrotnie przekładana wewnątrz studia.

Zdaniem dziennikarza, rzekome opóźnienia mają być spowodowane problemami technicznymi, wynikającymi z wydania gry na konsole starej oraz obecnej generacji.

Henderson otrzymał także informacje odnośnie projektu Assassin’s Creed Red, a więc tytułu umiejscowionego w Japonii. Jak dowiadujemy się z wpisu, gra boryka się z problemami w produkcji, jednak powinna trafić na rynek w 2024 roku.

Ubisoft wciąż nie potwierdził oficjalnej daty premiery żadnego z zapowiedzianych we wrześniu tytułów. Wiemy jednak, że Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje jako pierwsze. Tytuł rozwinie historię Basima, a więc postaci znanej fanom ostatniej odsłony cyklu. Akcja rozegra się w Bagdadzie, a podczas zabawy nie uświadczymy elementów RPG, wprowadzonych do serii w AC Origins.

Read this next