Skip to main content

Assassin's Creed Mirage stawia na parkour. Wyciekł opis gry o Basimie

„Nowoczesne spojrzenie na ikoniczne funkcje”.

Assassin's Creed Mirage zostanie oficjalnie przedstawione dopiero na sobotnim pokazie Ubisoft Forward, ale regularnie docierają do nas kolejne informacje o grze. Tym razem w PS Store na krótko pokazał się opis gry, który zachowali internauci.

Poniżej tłumaczenie jego treści, przytoczonej przez dziennikarza i leakera, Toma Hendersona:

Poznaj historię Basima, przebiegłego ulicznego złodzieja, który szuka odpowiedzi i sprawiedliwości, poruszając się po gwarnych ulicach dziewięciowiecznego Bagdadu. Dzięki tajemniczej, starożytnej organizacji znanej jako Ukryci, stanie się śmiertelnie niebezpiecznym Mistrzem Asasynów i zmieni swój los w sposób, którego nigdy nie mógł sobie wyobrazić.

  • Poznaj nowoczesne spojrzenie na ikoniczne funkcji i rozgrywki, które definiowały markę przez 15 lat.
  • Wykorzystaj płynne techniki parkouru i ukradkiem likwiduj cele, wykonując bardziej brutalne niż kiedykolwiek wcześniej zabójstwa.
  • Zbadaj niesamowicie gęste i tętniące życiem miasto, którego mieszkańcy reagują na każdy twój ruch i odkryj sekrety czterech wyjątkowych dzielnic podczas podróży przez Złoty Wiek Bagdadu.”

Opis potwierdza powrót do korzeni serii, o którym mówi się już od dłuższego czasu. Wygląda też na to, że Ubisoft położył nacisk na parkour, który został mocno zubożony, od kiedy seria skłoniła się bardziej ku gatunkowi RPG.

Usunięty już opis z PS Store potwierdza też, że gra zadebiutuje na dwóch generacjach konsol. Nabywcy wersji na PS4 otrzymają cyfrową edycję PS5 bez dodatkowych opłat.

Zobacz także