Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage na nowym materiale. Bagdad w szczegółach

Sporo do zwiedzania.

Assassin's Creed Mirage zadebiutuje nieco wcześniej, pora więc przyspieszyć działania marketingowe. Nowy materiał poświęcony grze skupia się na Bagdadzie, czyli najważniejszej lokacji w opowieści.

Miasta od zawsze odgrywały w cyklu znaczącą rolę, dlatego nie inaczej będzie i w tym przypadku. Jak możemy się dowiedzieć z najnowszego nagrania „zza kulis”, Basim będzie miał okazję odwiedzić cztery dzielnicę IX-wiecznego Bagdadu: Abbasiyah (kulturowe centrum), Karkh ( dzielnica targowa), Harbiyah (okręg przemysłowy) oraz Okrągłe Miasto, z majestatycznym Pałacem Kalifa w centrum.

W wiernym odbudowaniu każdej z lokacji pomogli historycy oraz specjaliści od sztuki i kultury okresu. Fragmenty gameplayu zapowiadają sporą różnorodność, potwierdzając raz jeszcze, że Assassin's Creed Mirage nie będzie tak małą grą, jak mogliśmy się z początku spodziewać.

Eksplorację miasta urozmaicą postacie niezależne z własnymi historiami i wątkami pobocznymi. Twórcy położyli duży nacisk na precyzyjnym odzworowaniu kulturowej i religijnej różnorodności, by - zgodnie z obietnicami - powrócić do korzeni i zaoferować przede wszystkim wierność realiom historycznym.

Nie zabraknie także elementów edukacyjnych w postaci „Historii Bagdadu”. Pod nową nazwą kryje się znana już mechanika zbierania sekretów i odkrywania kart encyklopedii, zwanej też Kodeksem. Mirage powinien spodobać się graczom, którzy lubią poczytać nieco o historii IX wieku w przerwie od mordowania kolejnych złoczyńców.

Przypomnijmy, że produkcja zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Jak zostało już wspomniane wcześniej, termin premiery został przesunięty na 5 października, a więc tydzień wcześniej niż pierwotnie planowano. Prace nad grą zostały oficjalnie zakończone, dlatego deweloperzy mogą skupić sie na dopieszczaniu premierowego wydania.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze