Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Chronicles: India i Russia opóźnione do 2016 roku

Debiut w styczniu i w lutym.

Platformówki Assassin's Creed Chronicles: India i Russia miały - według pierwotnych założeń - ukazać się jesienią tego roku, ale brak jakichkolwiek informacji nie pozostawiał raczej złudzeń i kazał czekać na potwierdzenie opóźnienia.

Słonik!

Tak właśnie się stało, a złe wieści przekazał na Twitterze Andrien Gbinigie, czyli menedżer do spraw społeczności przy cyklu Assassin's Creed.

Jak poinformowano, Assassin's Creed Chronicles: India ukaże się 12 stycznia, a następca część z akcją w Rosji - 9 lutego. Nie są to typowe odsłona - poczynania postaci obserwujemy z boku, jak w dwuwymiarowych platformówkach.

Platformy docelowe to PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na 5 kwietnia zaplanowano wydanie pełnej trylogii w wersji pudełkowej (ale nie na komputerach), także jako bundle z PS Vita.

W kwietniu tego roku ukazało Assassin's Creed Chronicles: China, gdzie główną bohaterką była Shao Jun, podopieczna Ezio Auditore. Akcja gry osadzona została w XVI-wiecznym Pekinie.

„To udany i ciekawy spin-off. Chociaż nie mamy do czynienia z grą idealną, niedociągnięcia są momentami odczuwalne zbyt mocno, to skradanie i zabawa w prawdziwego zabójcę sprawiają sporo przyjemności” - napisał w recenzji Mateusz.

Drugi odcinek przeniesie akcję do Indii w 1841 roku, gdzie zagramy jako asasyn Arbaaz Mir z komiksu Assassin's Creed: Brahman.

Trzeci i ostatni epizod zabierze graczy do Rosji z 1918 roku. Gwiazdą będzie Nikolai Orelov z komiksów Assassin's Creed: The Fall oraz The Chain.

Łuna nad Cintrą

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze