Produkcję Xbox One zakończono w 2020 roku

By skupić się na nowych konsolach.

Microsoft nie produkuje już konsol Xbox One. Co więcej, koncern zaprzestał konstruować nowe egzemplarze już pod koniec 2020 roku - potwierdziła amerykańska korporacja.

O zakończeniu produkcji Xbox One X oraz Xbox One S w wersji bez napędu optycznego wiemy już od dłuższego czasu. Teraz dowiadujemy się jednak, że standardowe wydanie Xbox One S wygaszono wkrótce później w tym samym roku.

1
Xbox One S produkowano najdłużej

„Aby skupić się na budowaniu Xbox Series X/S, zakończyliśmy produkcję konsol Xbox One do końca 2020 roku” - przyznała Cindy Walker z działu marketingu Xbox w oświadczeniu wystosowanym dla serwisu The Verge.

Sony jest obecnie w nieco innej sytuacji. Według nieoficjalnych doniesień, japońska korporacja zamierza przedłużyć „życie” PlayStation 4 i nadal budować konsole, w obliczu ciągłych braków PS5 w sklepach.

Kryzys na rynku półprzewodników i wydłużenie globalnych łańcuchów dostaw sprawia jednak, że w sklepach coraz trudniej znaleźć nawet sprzęt poprzedniej generacji. PS4 brakuje obecnie w największych sieciach w Wielkiej Brytanii oraz USA.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami