Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony wyprodukuje więcej PS4, by uzupełnić braki PS5 - raport

Zmiana planów.

Nieoficjalne informacje pozyskane przez Bloomberga wskazują, że Sony zamierza wyprodukować więcej PS4, by uzupełnić braki w dostawach PS5.

Jak wskazuje serwis, japońska korporacja początkowo zamierzała zakończyć tworzenie starszych konsol pod koniec ubiegłego roku. Informatorzy agencji twierdzą jednak, że plany uległy zmianie.

Według źródeł Bloomberga, Sony powiedziało partnerom, że chce produkować kolejne egzemplarze PS4 jeszcze przynajmniej przez cały 2022 rok. W sumie w najbliższych dwunastu miesiącach powstanie ponoć około miliona dodatkowych urządzeń.

Sony postrzega PS4 jako tańszą alternatywę dla PS5

Decyzja podyktowana jest chęcią uzupełnienia braków w dostawach PS5 i zdjęcia presji z firmy. Starsze konsole używają mniej zaawansowanych układów, więc stworzenie każdej sztuki jest tańsze. Klienci otrzymają zaś budżetową i szerzej dostępną alternatywę dla PlayStation 5.

Informatorzy Bloomberga przekonują też, że zwiększenie liczby produkcji poprzez zamówienie kolejnych egzemplarzy PS4 pozwoli japońskiemu koncernowi wynegocjować lepszą umowę z fabrykami.

PS4 uzupełni braki PS5

W rozmowie z dziennikarzem serwisu przedstawiciel Sony potwierdził, że PlayStation 4 będzie produkowane w 2022 roku. Przekonuje jednak, że wcześniej nie planowano zaniechania tworzenia następnych sztuk konsoli.

Przypomnijmy, że PS4 sprzedało się dotychczas w liczbie 116 milionów egzemplarzy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze