Wartale pozwala poprowadzić drużynę najemników w otwartym świecie

Nowa gra RPG.

Wartales to nowa produkcja RPG z otwartym światem i taktyczną walką, pozwalająca wcielić się w przywódcę drużyny najemników - nieco w stylu Mount & Blade 2: Bannerlord.

Gra studia Shiro Games - twórców cenionego Northguard - dostępna jest na Steamie w programie Early Access, wyceniona obecnie na 112,49 zł.

„Minęło sto lat od chwili upadku niegdyś wielkiego Imperium Edoranu, które spustoszyła niespotykana zaraza, zbierając wyjątkowo śmiertelne żniwo wśród jego mieszkańców” - czytamy w opisie.

„Nastały pełne chaosu i niepewności czasy. Wszędzie zaroiło się od najemników, zbirów i złodziei, a honor stał się cnotą, która odeszła do lamusa”. Brzmi nieprzyjemnie.

W tych warunkach gracz zakłada właśnie grupę najemnych zbirów - lub bohaterów. Cel jest prosty: „musisz przeżyć i jak najlepiej prosperować w tym surowym i wrogim świecie”.

Ruiny, opuszczone wioski i zamieszkałe osiedla eksplorujemy w stylu ogólnej mapy świata z Mount & Blade 2: Bannerlord. Walka odbywa się już w turach i na mapie podzielonej na pola, na wzór Battle Brothers i innych taktycznych pozycji tego typu.

Jak na RPG przystało, nie może zabraknąć także zadań do wykonania, dialogów, rozwoju towarzyszy i ich unikatowych umiejętności, rozbudowy własnego obozu, a także budowania sprzętu w ramach systemu rzemiosła.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami