Analitycy: Xbox Series S sprzedaje się lepiej od Series X na "kilku ważnych rynkach"

Konsole Microsoftu ustępują jednak PS5.

Firma analityczna Ampere ujawniła dane dotyczące sprzedaży konsol. Według ekspertów, w części krajów Xbox Series S radzi sobie lepiej niż mocniejszy odpowiednik - Series X.

Analitycy przekonują, że w trzecim kwartale bieżącego roku największym zainteresowaniem cieszył się Switch, który znalazł 3,91 milionów nabywców. Na drugim miejscu uplasowało się PS5 z rezultatem 3,24 milionów sztuk, a na trzeciej pozycji platformy Microsoftu z wynikiem 1,36 miliona egzemplarzy.

Szef firmy Ampere - Piers Harding-Rolls - zwraca uwagę na Twitterze, że na „niektórych ważnych rynkach” tańszy i pozbawiony napędu płyt Xbox Series S sprzedaje się lepiej niż droższy Series X. Nie przedstawił jednak dokładnych danych.

Ekspert wskazuje, że przyczyną lepszych rezultatów słabszej konsoli Microsoftu są najpewniej braki w dostawach mocniejszej wersji platformy, co z kolei jest efektem znacznie ograniczonych zapasów półprzewodników i innych komponentów niezbędnych w produkcji.

Harding-Rolls zaznacza również, że zaobserwowano, że do sklepów trafiło więcej PlayStation 5, przy czym jednocześnie zainteresowanie PS4 spada znacznie szybciej niż prognozowali analitycy.

Podzielono się też danymi dotyczącymi sprzedaży konsol w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku. Na czele zestawienia jest Switch z 89,7 mln egzemplarzy, na drugim miejscu uplasowało się PS5 z 12,8 mln sztuk, a na trzecim Xbox Series z 6,7 mln nabywców.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

PS Plus, grudzień 2021: zobacz wszystkie gry

Oficjalna lista gier w PS Plus na grudzień tego roku.

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Nowe gry Ubisoftu mogą pojawić się na Steamie

Sklep Valve zintegrowano z usługą wydawcy.

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami