Age of Empires 4 - kamienny mur: jak zniszczyć

Budowa tarana i wieży oblężniczej, przebijanie się przez umocnienia.

Umocnienia przeszły istotne zmiany w Age of Empires IV na tle całej serii. Zwykłe jednostki nie są w stanie przebić się przez kamienne mury. Z tej strony dowiesz się jak radzić sobie z tym problemem i w jaki sposób niszczyć fortyfikacje wroga.

W AoE4 znajdziesz dwa typy umocnień - drewniane i kamienne. Pierwsze może niszczyć każda jednostka - oddziały walczące wręcz będą na nie rzucać pochodnie, pozostałe ostrzeliwać z dystansu. Drugich nie naruszą normalne jednostki - nie będziesz w stanie w ogóle ich atakować.

By temu zaradzić potrzebujesz machin oblężniczych. Najprościej jest zbudować Kuźnię (Blacksmith) (1) i przeprowadzić badanie technologiczne Research Siege Engineering (2) dostępne z poziomu tego budynku. Alternatywnie możesz też wykorzystać Warsztat oblężniczy (Siege Workshop) (3), lecz budynek ten dostępny jest od III epoki.

055_age_of_empires_4_iv_kamienny_mur_jak_niszczyc

Zaznacz teraz dowolny oddział i zwróć uwagę na ikonki tarana (Battering Ram) (4) i wieży oblężniczej (Siege Tower) (5). Kliknij na interesującą cię pozycję, a następnie wskaz miejsce, w którym ma być ustawiona machina. Po chwili jednostki skończą budowę i będziesz mógł poruszać machinami.

056_age_of_empires_4_iv_kamienny_mur_jak_niszczyc

Taran służy do niszczenia murów i wież z kamienia, świetnie sprawdza się także do burzenia budynków. Zaznacz po prostu jednostkę i wyślij ją do ataku. Co więcej, wewnątrz tarana możesz schować kilkanaście oddziałów, by ochronić je przed ostrzałem wroga.

Wieże oblężnicze z kolei możesz ustawić przy murze wroga. Wtedy też wyślij po prostu swoje oddziały piechoty, by wbiegły na umocnienia i przejęły nad nimi kontrolę. W ten sposób możesz przebić się przez umocnienia bez niszczenia ich.

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami