Age of Empires 4 - owce, sheep: przejmowanie, kontrola

Zdobywanie jedzenia z owiec.

Owce to zwierzęta w Age of Empires IV, których nie powinieneś ignorować. Stanowią szybkie źródło jedzenia na początku rozgrywki. Z tej strony dowiesz się jak w krótkim czasie zdobyć ich dużą ilość i zagwarantować sobie solidny start.

Każdą rozgrywkę rozpoczniesz z 1-2 owcami (Sheep) (1), z których twoi robotnicy mogą szybko pozyskać żywność. By zebrać kolejne, zaznacz Zwiadowcę (Scout) (2), jednostkę konnicy, z którą także zacząłeś.

043_age_of_empires_4_iv_owce_sheep_przejmowanie_kontrola

Wyślij go niedaleko miejsca startowego, by znaleźć neutralne owce (3). Rozpoznasz je po tym, że nie mają wokół szyi żadnej kolorowej obroży. Gdy twój Zwiadowca się do niej zbliży, automatycznie przejmiesz nad nią kontrolę. Owca będzie od teraz podążać za twoim Zwiadowcą.

044_age_of_empires_4_iv_owce_sheep_przejmowanie_kontrola

Zaznacz Zwiadowcę i kliknij na głównym budynku - bądź Młynie (Mill) - by wrócił on do niego i zostawił w pobliżu owce. Rozpoznasz to po ikonce kursora (4), która zmieni się w momencie jak najedziesz na budynek. Jest to o tyle ważne, że owce bez Zwiadowcy poruszają się bardzo powoli i bez eskorty dotarcie do budynku zajęło by im sporo czasu.

Po odstawieniu owiec wykorzystaj Zwiadowcę do znalezienia kolejnych. Wracaj do budynku z przynajmniej 2-3 sztukami, by nie tracić czasu. Później jednostkę tę wykorzystaj do zwiadu i odkrywania mapy.

Poprzednio: Age of Empires 4 - warunki zwycięstwa: jak wygrywać

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami