Hip-hopowa grupa Wu-Tang Clan otrzyma własną grę RPG - raport

Na konsole Xbox i PC.

  • Grupa hip-hopowa Wu-Tang Clan doczeka się własnej gry
  • Mowa o action RPG od studia BrassLion Entertainment
  • Wydawcą jest rzekomo Xbox

Project Shaolin to nazwa kodowa, za którą skrywa się gra akcji RPG, stawiająca na walkę wręcz i bazująca na licencji popularnej - głównie przed laty - grupie hip-hopowej Wu-Tang Clan.

Takie wieści przekazał nieoficjalnie serwis Windows Central oraz - niezależnie - dziennikarz Jeff Grubb. Za prace odpowiada rzekomo nowe studio BrassLion Entertainment, a wydawcą jest Xbox, co powinno sugerować platformy docelowe.

Tytuł ma postawić na kamerę umieszczoną za plecami bohaterów. Tych będzie maksymalnie czterech, ponieważ projekt zaoferuje także rozgrywkę w kooperacji. Można domyślać się, że wybierzemy członków grupy.

Tych jest całkiem sporo: RZA, GZA, Ol' Dirty Bastard, Method Man, Raekwon, Ghostface Killah, Inspectah Deck, U-God oraz Masta Killa. Zespół ma zająć się oczywiście ścieżką muzyczną produkcji.

Kampania ma wystarczyć na kilkanaście godzin, a do tego dochodzi bogaty end-game, regularne aktualizacje oraz wyzwania sezonowe - dodają informatorzy. Jak na action-RPG przystało, nie zabraknie także pozyskiwania coraz to lepszego wyposażenia.

BrassLion Entertainment to nowe studio, lecz złożone z weteranów branży. Współzałożyciel - Manveer Heir - to między innymi projektant rozgrywki Mass Effect 3 oraz Andromeda. Mężczyzna napisał ostatnio na Twitterze, że firma poszukuje pracowników właśnie do gry action RPG w stylistyce anime.

Warto dodać, że „Project Shaolin” pojawiał się już jakiś czas temu w wielkim wycieku tytułów z bazy danych GeForce Now. Był tam też Project Indus, który ma być strategią 4X od Microsoftu. Coraz więcej pozycji z tej listy - jak God of War na PC - zaczyna się potwierdzać.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami