Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia potwierdza wielki wyciek GeForce Now, ale nie poszczególne tytuły

God of War na PC i inne.

Nvidia potwierdza, że wczorajszy wyciek informacji z serwerów GeForce Now faktycznie miał miejsce. Firma dodaje jednak, że ujawnione w ten sposób tytuły niekoniecznie istnieją i służą głównie do testów.

„Nvidia zdaje sobie sprawę z opublikowanej listy, zawierającej zarówno wydane, jak i spekulacyjne tytuły, wykorzystywane wyłącznie do wewnętrznego śledzenia i testowania” - napisano w oświadczeniu dla Wccftech.

„Obecność na liście nie stanowi potwierdzenia czy ogłoszenia żadnej z gier. Nvidia podjęła natychmiastowe kroki, by usunąć dostęp do listy. Żadne pliki czy dane personalne nie były narażone” - dodano.

Nie wszyscy dziennikarze są przekonani zaprzeczeniami. Wzmiankę o Resident Evil 4 Remake znaleziono już w reklamie PlayStation, a serwis Windows Central potwierdził, bazując na własnych źródłach, że zgadzają się także wszystkie nazwy kodowe projektów Microsoftu.

Przedstawiciele portalu dodają, że podczas globalnej pandemii GeForce Now było niekiedy używane przez zamkniętych w domach deweloperów i część nazw mogła trafić na serwery właśnie w ten sposób.

Przypomnijmy: na liście znalazło się wiele interesujących pozycji, w tym God of War na PC, remastery GTA 3, Vice City i San Andreas, „Fight for Middle-Earth”, „Bioshock 2022”, Final Fantasy 7 Remake na PC, „Gears 6”, „Injustice 3: Gods Will Fall”, Bayonetta 3 na PC, Crysis 4 czy Kingdom Hearts 4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze