Budżetowy Radeon RX 6600 z przeciętnymi recenzjami

RTX 3060 jednak lepszym wyborem?

Pierwsi recenzenci opublikowali swoje wrażenia dotyczące nowej, budżetowej karty graficznej Radeon RX 6600. Najnowszy produkt AMD zebrał w większości przeciętne oceny, oscylujące w granicach 3 czy 4 na pięć punktów.

Zgodnie z opinią ekspertów, karta nadaje się raczej tylko do gry w 1080p, ponieważ przy rozdzielczości 1440p konieczne jest już obniżenie poziomu detali dla zachowania komfortu rozgrywki.

Pochwalono natomiast niskie zużycie energii (tylko 132 W przy maksymalnym zużyciu, jak zauważyła redakcja portalu Digitaltrends) czy dostępność karty w wielu wariantach, od małych konstrukcji jednowiatrakowych, do pełnowymiarowych kart z trzema punktami aktywnego chłodzenia.

Recenzenci wskazywali też na bardzo podobną wydajność do konkurencyjnego GeForce RTX 3060. Według Digital Foundry, ta zwykle waha się, zależnie od gry, w granicach zaledwie ok. 10 proc. na korzyść jednej lub drugiej karty. Mimo to propozycja Nvidii lepiej radzi sobie z ray tracingiem.

Niemal w każdej recenzji do wad karty zaliczano zbyt wysoką cenę. Przykładowo portal ArsTechnica uważa, że rozsądniejsza byłaby kwota o 80 dol. (ok. 315 zł) niższa od zasugerowanych przez producenta 330 dol. (ok. 1300 zł). Większość testerów zaleca oczekiwanie na przecenę Radeona lub szukanie używanych egzemplarzy droższych modeli.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami